Bożonarodzeniowe tradycje

W grudniu tuż przed samymi świętami klasa 1a rozmawiała na lekcji o tradycjach bożonarodzeniowych. Dzieci pod kierunkiem Pani Sylwii Wdowicz przypomniały sobie czym jest tradycja i jaką rolę odgrywa w życiu każdego człowieka, wymieniały tradycje związane z Bożym Narodzeniem. Uczniowie dowiedzieli się jak przystroić stół wigilijny, czego można życzyć innym, jaka atmosfera sprzyja świętom i z jakimi uczuciami się wiąże. Nauczycielka wprowadziła dzieci do tematu lekcji zabawą matematyczną. Potem pierwszaki pracując w grupach wybierały właściwe określenia związane z Bożym Narodzeniem – ozdoby świąteczne, wigilijny stół, wigilijne potrawy, świąteczne życzenia. Następnie cała grupa wykonała wspólny projekt na temat świątecznych tradycji.Na klasowej choince dzieci przykleiły pożądane uczucia z jakimi wiążą się święta. Układały życzenia i wykonywały świąteczne ciasto wartości składające się m. in. z życzliwości, miłości, radości i przebaczenia. Na choinkowym plakacie uczniowie przyczepili grafomotoryczne bombki. Z radością śpiewali kolędy.

Na korytarzu prowadzącym do klasy 1a zauważyć można było piękne dekoracje świąteczne: choinkę sześciolatków, zaczarowane wejście do Koniczynek wykonane przez Panią Basię Sosnę, rząd uśmiechniętych Mikołajów na oknie i padający w oddali śnieg…