Otwarty Dzień…

Dnia 14.03 2018 gościliśmy w naszej szkole przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Na ten dzień aula szkoły została pięknie udekorowana. Motywem przewodnim spotkania były przygody  Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Na młodszych kolegów czekali uczniowie i nauczyciele. Uroczystość rozpoczęła gimnazjalistka Zuzanna Łopata – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Zebranych przywitano występem artystycznym przygotowanym przez klasę 1a i zespół wokalny gimnazjalistek. O tradycjach szkoły, ofercie edukacyjnej i dorobku placówki opowiedziała zebranym dyrektor szkoły.

Czytaj dalej...

„Wiosenne Fitnes Academy” – i o to chodzi!

Paraspartakiada z imprezy na imprezę jest poszerzana o nowe formy i pomysły. A to za przyczyną  niepowtarzalnych przeżyć naszych odbiorców, którzy biorą udział w zawodach sportowych, konkursach, zajęciach i innych atrakcjach integracyjnych. Nikt tak jak oni nie potrafi się cieszyć z każdego drobnego gestu i wydarzenia, w którym uczestniczą. Ekipa środowiskowego Domu Samopomocy w Malborku po poprzedniej imprezie przesłała dziękującego e – maila o treści:  „Było naprawdę super, nasi uczestnicy czuli się jak wyczynowi sportowcy :)”.  I o to nam przecież chodziło…

Czytaj dalej...

Konkurs dla klas 3 – wciąż trwa!

Klasy trzecie na początku roku szkolnego zostały zaproszone do prowadzenia dzienniczka przeczytanych książek. Ten konkurs polega na opisaniu w dzienniczku przeczytanej książki – jednej w miesiącu. Do opisu uczeń wykonuje ilustrację. Można opisywać omawiane lektury, ale co najmniej dwa opisy muszą dotyczyć innej książki. W ten sposób dowiemy się, jakie książki czytają nasi uczniowie. Niedawno dzieci zostały poproszone o prezentację dotychczasowej pracy. Było co oglądać! Gratuluję wspaniałej pracy! Konkurs trwa do 10 czerwca 2018 roku. Do konkursu można wciąż dołączyć i wykonać odpowiednią ilość opisów.

Czytaj dalej...

Dzień Kobiet

Pięknymi słowami piosenki uczniowie klasy 0a rozpoczęli uroczysty występ z okazji Dnia Kobiet! Zaproszone mamy, babcie i ciocie nie ukryły wzruszenia podczas występu swoich „skarbów”! Po słowno – tanecznym występie dzieci obdarzyły bliskie Panie prezentami, kolorowymi koralami. Korale uczniowie zaprojektowali i wykonali samodzielnie na wcześniejszych zajęciach z edukacji plastycznej.

Czytaj dalej...

Konkurs recytatorski

Jak co roku w naszej szkole, siódmego marca. odbył  się Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej.  Wzięło w nim udział,  20 uczestników z klas 1-3. Chętni recytatorzy przygotowali teksty swoich ulubionych i znanych poetów literatury dziecięcej m.in. Juliana Tuwima , Jana Brzechwy, Doroty Gellner, Danuty Wawiłow, i innych. Komisja oceniająca w składzie: Pani Agata Serzysko, Pani Monika Piskozub i Pani Sylwia Wdowicz oceniała interpretację tekstu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny, jaki zaprezentowali mali recytatorzy.

Czytaj dalej...

Gratulacje dla Pływaków

W lutym odbyły się Mistrzostwa Powiatu w pływaniu drużynowym dziewcząt chłopców. Oba zespoły wygrały rywalizację zajmując I miejsce w powiecie malborskim. 6.03.2018 roku odbył się Półfinał Wojewódzki  w pływaniu drużynowym w Kwidzynie. Nasza reprezentacja dziewcząt i chłopców  zajęła  II miejsce w województwie. 

Czytaj dalej...

I Zjazd Tutorów

„Kto chce nauczyć Johna matematyki, musi znać matematykę i Johna” – angielskie przysłowie

Dnia 02.03.2018 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Malborku odbył się I Zjazd Tutorów. Nasza placówka 6 lat temu pilotażowo wprowadzała tę metodę do pracy indywidualnej z dzieckiem. Obecnie pracujemy w projekcie „Wychować człowieka mądrego” Instytutu Tutoringu Szkolnego z Wrocławia, gdzie przygotowuje się kolejna grupa nauczycieli do pracy tym sposobem. Tutoring jest w naszej szkole innowacją, obejmuje uczniów klas 1-7. W ogólnopolskim projekcie biorą udział 64 szkoły, 1260 nauczycieli i około 10 tysięcy uczniów.

Do Malborka przyjechali uczestnicy projektu i sympatycy tutoringu – ponad 170 osób. Odwiedzili nas:

Czytaj dalej...

Stypendyści Burmistrza

Na uroczystości w Szkole Łacińskiej Burmistrz Miasta Malborka Pan Marek Charzewski wręczył stypendia naukowe dla najlepszych uczniów malborskich szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych, którzy uzyskali w pierwszym semestrze średnią ocen minimum 5,3. Podstawą do przyznania stypendium za osiągnięcia w nauce jest uchwała Rady Miasta Malborka z 10 marca 2016 roku. Wysokość stypendium wynosi 500 zł i wypłacane jest jednorazowo.

Czytaj dalej...

Przepis na zdrowie

28 lutego Pani Beata Nagrodzka przeprowadziła zajęcia w klasie 1b pt. „Przepis na zdrowie”. Celem zajęć było usystematyzowanie oraz  pogłębianie wiedzy uczniów na temat zdrowia oraz sposobów dbania o nie a także rozwijanie umiejętności współpracy w grupie. Zajęcia rozpoczęły się od powitania wszystkie dzieci. Następnie Pani Beata przedstawiła temat spotkania, cele oraz kryteria oceniania.

Czytaj dalej...

Gimnazjaliści z wizytą

W lutym uczniowie klas trzecich gimnazjalnych odwiedzili Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku  w celu zapoznania się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 i CEZ-u. Młodzież miała możliwość uzyskania informacji o kierunkach kształcenia w ZSP nr 4 i  Centrum Edukacji Zawodowej.

Czytaj dalej...

Sukcesy Pływaków

W dniu 26.02.2018 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w sztafetach pływackich dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentacja dziewcząt i chłopców w Mistrzostwach Powiatu wywalczyła I miejsce i awans do Półfinału Wojewódzkiego, w Półfinale Wojewódzkim obie ekipy zajęły II miejsce. Naszą szkołę reprezentowali:

Czytaj dalej...

Spotkanie z Ambasadorem Hiszpanii

W lutym młodzież gimnazjalna z nauczycielką języka hiszpańskiego Panią Bogumiłą Grębską spotkała się w Urzędzie Miasta z ambasadorem Hiszpanii Panem Francisco Javier Sanabria Valderrama , któremu towarzyszył konsul honorowy Pan Maciej Dobrzyniecki.  Po spotkaniu z burmistrzem, Panem Markiem Charzewskim, ambasador, któremu towarzyszyła również jego córka Patricia, spotkał się z młodzieżą z naszej szkoły.

Czytaj dalej...

Brawo siatkarki!

Z radością informujemy, że nasze zawodniczki zajęły I miejsce w Mistrzostwach Malborka w MInisiatkówce Dziewcząt, I miejsce Mistrzostwach Powiatu i II miejsce w Półfinale Wojewódzkim. Skład zespołu:

Czytaj dalej...

Dzień Otwarty w naszej szkole

Dnia 14 marca 2018 roku w godzinach od 17.00 do 19.00 odbędzie się Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 5 w Malborku. Motyw przewodni spotkania – „Krzyś i Kubuś idą do szkoły”. W trakcie odwiedzin uczniowie i nauczyciele zaproszą naszych Gości na Olimpiadę Prosiaczka, do Spiżarni Królika, na Kubusiową Polanę, do Pracowni Kangurzycy i do Pracowni Sowy Mądrej Głowy. Czeka Was wiele atrakcji i dobra zabawa. Serdecznie zapraszamy Rodziców i ich pociechy do Krainy Kubusia Puchatka. Zapraszamy na Dzień Otwarty w naszej szkole!

Czytaj dalej...

Eliminacje w 3c

W ubiegłym tygodniu w klasie 3c odbył się klasowy konkurs recytatorski pt. „Wiersze poetów polskich”. Jego celem było wyłonienie reprezentantów klasy do szkolnego konkursu, który odbędzie się 7 marca. Wśród recytowanych wierszy pojawiły się między innymi: „Okulary”, „Małpa w kąpieli”, „Wiosna i woda”, „Znaki wiosny”, „Paweł i Gaweł” oraz wiele innych… Niektóre dzieci oprócz recytacji przygotowały także piękne stroje lub rekwizyty. I tak…

Czytaj dalej...