4e uczy się pierwszej pomocy przedmedycznej

Dnia 18 stycznia 2019 roku, wychowawczyni klasy 4e zaprosiła na zajęcia dwóch absolwentów Gimnazjum nr 3, aby zapoznali oni uczniów z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi pierwszej pomocy przedmedycznej. Kamil i Ola jeszcze podczas nauki w gimnazjum zaczęli działać w szkolnej służbie medycznej, a następnie związali się z OSP Malbork.  Absolwenci przedstawili w prezentacji komputerowej etapy udzielania pierwszej pomocy, przypomnieli numery alarmowe oraz powiedzieli co należy robić z poszkodowanym do przyjazdu karetki pogotowia. Następnie zaczęły się ćwiczenia praktyczne – czwartoklasiści ćwiczyli resuscytacje oraz układanie w pozycji bocznej bezpiecznej. Uczniom bardzo podobały się zajęcia – szczególnie część praktyczna i poprosili, aby po feriach Ola i Kamil znowu ich odwiedzili i nauczyli kolejnych sposobów udzielania pierwszej pomocy.