Dzień Pszczółki

W ubiegłym tygodniu w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczoły. Ten dzień był pięknym słonecznym i żółtym dniem w przedszkolu. Z tej okazji nasze Niezapominajki, Stokrotki i Koniczynki wzbogaciły swoją wiedzę na temat pszczół. Przedszkolaki dowiedziały się jak ważną rolę odgrywają pszczoły w świecie przyrody na podstawie oglądanych ilustracji i rozmów. Dowiedziały się jak powstaje miód, określając smak, barwę  różnych miodów. Z  tej okazji Niezapominajki wykonały własne „Pszczółki” przy użyciu rolek i wycinanek, Stokrotki wykonały kwiatki dla pszczółek z pachnącej naturalnej ciastoliny. Koniczynki kolorowały piękne kolorowanki związane z tematyką pszczelarską. Z  przedszkolakami spotkała się także  nasza szkolna specjalistka od pszczół, Pani Bożenka Chaja – Sobuń. Razem z mężem już od wielu lat prowadzą pasiekę, a w niej opiekują się pszczelimi rodzinami czyli rojami. Pani Bożenka zaprezentowała nam specjalny strój pszczelarza oraz niezbędne do tej pracy przybory, czyli dłuto pasieczne, odsklepiacz i zmiotkę, a także podkurzacz. Opowiedziała o codziennych obowiązkach bartnika i pokazała bardzo ciekawe slajdy z własnej pasieki. Przyniosła ze sobą również różne rodzaje miodów i woskowych świec. Na koniec sami mogliśmy przymierzyć kapelusz pszczelarza, w którym wcale nie tak łatwo było się poruszać, bo specjalna siatka, chroniąca przed owadami, nie ułatwiała nam widoczności. Bardzo dziękujemy Pani Bożence, że zgodziła się z nami spotkać i podzielić swoja pasją i pracą. Od dziś, już każdy przedszkolak wie, że najważniejszą pracą i rolą każdej pszczółki jest zapylanie kwiatów, aby mogły się z nich rozwinąć owoce, warzywa i zboża.

Zapraszamy do fotorelacji