Z książką na walizkach

„Z książką na walizkach” to program spotkań z pisarzami i ilustratorami, realizowany już z od 10 lat przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Malborku. W tym roku po raz kolejny w tej imprezie wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. W czwartek (5.10.2017r.) klasa 4c pod opieką Pani Ewy Worożańskiej i Moniki Piskozub uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Panią Małgorzatą Strękowską-Zarembą w Mediatece. Jest to autorka około 40 książek dla dzieci, np. „Wakacje z krową, czołgiem i przestępcą”, „Bery, gangster i góra kłopotów”, „Kłopoty z literkami”, „Kłopoty z cyferkami”, „Bigos z mamutka” (wszystkie dostępne w bibliotece szkolnej). Takie spotkanie to niepowtarzalna okazja, by spotkać się twórcą literatury, obdarzonym niezwykłą wyobraźnią, zadać pytania dotyczące powoływania do życia swojego świata, bohaterów, procesu wymyślania niezwykłych przygód. Każdy z nas może pokusić się o stworzenie swojego świata, każdy z nas może zostać pisarzem… Uczniowie klasy 4c już wcześniej przygotowywali się do tego spotkania, zapoznając się z twórczością pisarki, a także tworząc prace na konkurs plastyczny, którego rozstrzygnięcie odbyło się podczas tego spotkania. Laureatkami zostały Roksana Puzio i Oliwia Barbarewicz. Zwycięskie prace powędrowały na wystawę, a dziewczynki otrzymały książki Pani Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby. Po spotkaniu pisarka podpisywała książki, wpisywała osobiste dedykacje. Dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej, Mediatece za możliwość przeżycia tej przygody.
Ewa Worożańska