Święto Niepodległości

Dnia 09.11.2017 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel dla najstarszej grupy wiekowej z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Koło teatralne Lira i zespół wokalny przygotowały inscenizację pt. Szabla”. Uroczystości towarzyszyły sztandary: Szkoły Podstawowej nr 5, Sztandar Gimnazjum nr 3 i Sztandar Armii Krajowej. Młodzież i nauczyciele w ciszy i skupieniu obejrzeli spektakl teatralny, który przeplatany był patriotycznymi pieśniami. Zarówno gra młodych aktorów jak i wykonanie pieśni przez dziewczęta z zespołu wokalnego, zrobiły na widowni duże wrażenie. Wyczuwało się podniosłą atmosferę. Apel uświadomił młodzieży, jak ważna jest pamięć o ludziach, którzy zapisali się na stałe na kartach historii. W dzisiejszych czasach prawdziwy patriota szanuje innych, wspiera ich i pomaga, nie działa na szkodę drugiego człowieka, jest tolerancyjny.
Takie apele to wspaniała lekcja patriotyzmu nie tylko dla osób, które całym sercem zaangażowały się w występ, ale dla całej społeczności uczniowskiej. Uroczystość razem z uczniami przygotowały Panie: Edyta Hołub i Edyta Włodarczyk.
Po spektaklu reprezentanci uczniów z Panią Anną Bajur odwiedzili żyjącą Weterankę Walk o Niepodległość, żołnierza Armii Krajowej, członkinię Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Panią Janinę Szumską. Podziękowali jej bukietem biało-czerwonych róż za Jej poświęcenie i walkę na rzecz wolnej Ojczyzny. Uczniowie z dumą obejrzeli odznaczenie Pani Janiny – Krzyż Armii Krajowej. To spotkanie uświadomiło im, że żyją jeszcze Ci, którzy walczyli za nasz kraj i należy Im się szacunek i pamięć.