Pyszne spotkanie gimnazjalistów

We wtorek 17.10.2017 roku uczniowie klas integracyjnych gimnazjum i 2 uczennice klasy siódmej rozpoczęli cykl zajęć kulinarnych, które będą odbywać się raz w miesiącu. Przygodę z gotowaniem rozpoczęliśmy od prostego dania-spaghetti. Wspaniali kucharze zmagali się z następującymi zadaniami:

-przygotowanie naczyń do wykonania spaghetti

-przetarcie pomidorów

-usmażenie mięsa

-przygotowanie sosu

-starcie sera

-ugotowanie makaronu

Wszyscy świetnie współpracowali, czego dowodem było pyszne spaghetti. Podczas wspólnego przyrządzania posiłku  uczestnicy zajęć mieli możliwość kształtowania umiejętności posługiwania się narzędziami, maszynami oraz opanowania prostych  umiejętności i czynności pracy, uczenia koncentracji uwagi, skupienia się na danych czynnościach. Ważne też było zaspokojenie własnych potrzeb i otoczenia.

Za miesiąc kolejne „pyszne spotkanie”.