Pierwsze koty za płoty!

Jak mówi to mądre ludowe przysłowie, warto próbować nowych rzeczy, nawet jeśli wydają się odległe czy trudne do zdobycia. Kiedy zrobisz pierwszy krok, reszta pójdzie już łatwo i na pewno nabierzesz wiary i pewności siebie na przyszłość. Przed feriami dziewczynki z klasy 1b, jako zespół wokalny pod nazwą „Piąteczkowe Aniołki”, wzięły udział w konkursie muzycznym Zespołowe kolędowanie w tegorocznej, XXIII już edycji Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce.

Razem z Panią Anią Skrzoską i z wielką pomocą rodziców, przygotowały dwie piosenki festiwalowe, którymi w tym roku, wedle wymogów konkursu, miały być jedna kolęda tradycyjna, pastorałka i jedna piosenka współczesna traktująca o tematyce świątecznej. Nasz zespół zaśpiewał: „Jezusa narodzonego wszyscy witajmy” oraz „Jadę na święta”. Celem organizacji konkursu było kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz dorosłych poprzez bezpośredni kontakt z muzyką, a także wymiana pomysłów, doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród dzieci i młodzieży ich rodzin i najbliższych.

Finał konkursu odbył się w sali Klubowej 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Dziewczynki, choć bardzo zdenerwowane pierwszym tak wielkim wystąpieniem publicznym, dały z siebie wszystko i zdobyły nagrodę festiwalową oraz wielkie brawa. Miłym gestem ze strony organizatorów, było obdarowanie uczestników na zakończenie drobnymi bonami upominkowymi, na zakupy w znanej księgarni sieciowej. Rodzice, którym ogromnie dziękujemy za wsparcie we wszystkich aspektach, zrobili kilka zdjęć, do obejrzenia których zapraszamy poniżej. Na pytanie, czy startujemy za rok, Pani Ania usłyszała gromkie: „Taaaaaak!”.