Odkrywcy – Fabryka Wiedzy

Dnia 18.11.11 r. odbyła się kolejna edycja Fabryki Wiedzy. Tym razem projekt nosił tytuł-Odkrywcy.

Grę rozpoczęła zabawa integracyjna. Uczestnicy dobierali się w grupy według tego samego koloru oczu, tego samego miesiąca urodzenia, ulubionego deseru. Okazało się, że najbardziej ulubionym deserem są lody.

Następnie każda z drużyn wymyśliła swoją nazwę i okrzyk. I tak wśród odkrywców byli – Rzymianie( okrzyk-Lubimy, lubimy placki!), Pszczółki( okrzyk- Słodki, słodki miód!), Ośmiu Muszkieterów( hej, hej, – turlaj dropsa!), Hipisi( okrzyk- Dalej Hipisi), Wikingowie( okrzyk- Dobra grupa, zawsze wszystko nam się uda!), Biebersi( okrzyk-Baby, baby, baby!).

[nggallery id=66]

Odkrywcy dowiedzieli się, że będą szukać skarbu, poruszając się po szkole różnymi trasami.

Imprezę przygotowały i prowadziły – Panie: Małgorzata Kuszowska, Beata Sawaniewska i Beata Wasik- Tabor. Opiekunkami grup były – Panie: Julita Kopmann, Patrycja Stawicka – Biegańska, Karolina Kurasiewicz, Bożena Likierska, Urszula Cichocka, Bożena Chaja- Sobuń.

Każda grupa odkrywców miała do odnalezienia 6 miejsc, w których ukryto zadania. Dwa z nich trzeba było wykonać na miejscu, pozostałe po powrocie na aulę.

Wśród zadań były: matematyczne Bingo, kwadrat z działaniami, krzyżówka, zadanie z mapą, zadanie z planem Malborka, uzupełnianie zdań i wiele innych.

Podążanie zgodnie z opisem tras było dla uczestników trudną zagadką np. „Kolejne zadanie jest proste niesłychanie, ukryło się całkiem samo, w wielkim oceanie, miejscu oznaczonym wielokrotnością liczby 19”

Pora na ostateczne odkrywanie – „Szukaj narodowej szuflady. Skrywa ją mała pani w szpileczkach”.

Kierunek trasy wskażą ci koledzy i koleżanki z naszej szkoły. Podążaj jedyną możliwą drogą na zachód, po około 20 m, wybierz drogę, która nie prowadzi wzwyż. Idź nią jak najdalej możesz. Szukaj skarbu w najgorętszym miejscu, pełnym śmiechu”.

Mimo małych trudności wszystkie grupy powróciły na salę. Wykonanie zadań obwieściły swoim okrzykiem grupowym.

Piątkowe spotkanie zakończyło zadanie sportowe- zaginiona ścieżka i slalom spętanych.

Radości, z wykonywanych zadań było, co niemiara! Indeksy uczestników wypełniły kolorowe naklejki.

Kolejna Fabryka Wiedzy już w sobotę- 26.11.11. Tym razem uczestników zabawy czeka wyjazd do Faktorii.

Dziękujemy organizatorkom za wspaniałą zabawę, dzięki której mogliśmy się wiele nauczyć.

Popatrzcie, co się działo podczas II Fabryki Wiedzy!