Listy z Francji…

A gdyby tak przypomnieć sobie jakie to uczucie, gdy się czekało na list od bliskiej osoby? To oczekiwanie na listonosza, papeteria, zbieganie do skrzynki na listy….Uczniowie klasy 5c oraz jeden uczeń klasy 5a uczestniczą w projekcie Pen Pals, stworzonym przez nauczycielki języka angielskiego Panie: Izabelę Krotowską oraz Magalie Labarthe. Projekt polega na wymianie korespondencji z kolegą z drugiego kraju.
Stworzyliśmy „pomost” pomiędzy dwoma miastami: Malborkiem i Ayguesvives we Francji, dzięki któremu nasi uczniowie mają okazję nie tylko poznać kolegę z innego kraju, ale także do szlifowania języka, poznawania obyczajów oraz tradycji we Francji. Pisanie listów nie musi być nudne, ani przestarzałe. Oczywiście jest to sztuka, ale uczniowie wzięli się do pracy z zapałem i szybko powstały pierwsze listy. Jednocześnie uczniowie College Jean Paul Laurens pisali swoje listy i w ciągu tygodnia wszystkie dotarły do rąk Pen pal’a. Radość z otrzymania listu można zauważyć na zdjęciu. Dzieci otrzymały także pierwsze niespodzianki: pocztówki, breloczki, rysunki, zdjęcia. Zapowiada się wspaniały rok :)
Izabela Krotowska