Bajki o Malborku

Przedszkole nr 10 zaprosiło dzieci do napisania bajek związanych tematycznie z Malborkiem, z zamkiem lub rzeką Nogat. Założeniem było stworzenie zbioru bajek, który zgodnie z regulaminem zostanie przekazany do malborskich przedszkoli i bibliotek. Dzieci miały samodzielnie stworzyć historie i opowiadania, w których opiszą perypetie bohaterów związanych z naszym grodem.
Od września wybrane przez dziecięce jury propozycje będą czytane w Radio Malbork w ramach ogólnopolskiej kampanii Cała Polska czyta Dzieciom. Zainteresowani autorzy przeczytają swoje utwory przedszkolakom. Celem akcji było pobudzenie twórczości literackich wśród dzieci i dorosłych mieszkańców Malborka, rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci oraz stworzenie zbioru bajek związanych tematycznie z naszym miastem.
Koordynatorkami przedsięwzięcia były pani Agnieszka Czechowska-Piękoś i pani Tatiana Jankiewicz.
Wręczenie pamiątkowych dyplomów odbyło się 20 czerwca 2017 roku w Przedszkolu nr 10. podczas uroczystości autorzy bajek obejrzeli wystawę prac plastycznych utworzonych z ilustracji powstałych do utworów wykonanych przez dzieci Przedszkola nr 10.
Liczna grupa uczniów naszej szkoły wraz z polonistką Mariolą Kulpą przyjęła zaproszenie do konkursu.
Wiele ich prac bardzo spodobało się dziecięcemu jury.
Laureatami zostali:
Piotr Kozierski kl.V b ,,O królu, który lubił maślankę”
Mateusz Gołębiewski kl.VI b ,,Legenda o Kałdku”
Aleksandra Reszka kl. Va ,,O Krakenie, który stworzył rzekę Nogat”
Adrian Janke kl. Vb ,,O złym magu, który zabrał Nogat”
Daria Żołdowicz kl. VI b ,,Tajemniczy potwór”.
Marta Wdowicz kl. VI c ,,Bursztynowa komnata”
Radosław Proc kl.V b ,,Dziwne lustro Krzyżaków”
Martyna Koper kl. VI c ,,Nieznośny skrzat”
Kacper Kubic kl.V c ,,Bajka o Stanisławie i Łucji”
Paweł Orłowski kl. V c ,,Bajka o Malborku”
Amelia Ganczewska kl. VI b ,,Stara rzeka”